Siła, jaka jest w każdej

Dominika dla przyjaciół i znajomych Nika. Cokolwiek robi to na 100 %. Kocha na zabój, czerpie z życia pełnymi garściami. Wszystkie życiowe dramaty przeszywa mocna, jakby miał się zawalić świat. Z głową pełną ideałów. Próbuje odnaleźć kolory w smutnej rzeczywistości 90 lat. Młodo wychodzi za mąż, zostaje matką. Marzenia konfrontuje z prozą życia. Po zdawać by się mogło wielkiej miłości nie ma już śladu. www.taniaksiazka.pl – A miało być tak pięknie” Małgorzaty i Katarzyny Kalicińskiej   to opowieść pełna optymizmu, energii. Ale także o odwadze i przeciwnościach losu. Które nieoczekiwanie otwierają drzwi do szczęścia i spełnienia.

I kiedy Mice wydaje się, że jej świat rozpada się na milion kawałków z pomocą przychodzą rodzina i przyjaciele. Mika odnajduje  w sobie silę, aby kontynuować wymarzone studia. Rozpoczyna pracę w telewizji. Świat srebrnego ekranu pochlania bez reszty. Zmiany przychodzą razem z nową wielką miłością. Mika już wie, że droga do wyjścia na prostą jest czasami bardzo kręta. Czym byłoby życie bez odrobimy szaleństwa, marzeń i ciężkiej pracy?

W tle przyglądamy się modnemu i nonszalanckiemu światu telewizyjnych gwiazd 90 lat. Mika poznaje kulisy  telewizji czasu kapitalizmu, ale także wielkich przemian. Wraz z Miką chodzimy po korytarzach, zaglądamy  do pokoi ówczesnej TVP.

Dwie Kalicińskie to bardzo dobry duet. Katarzyna Kalicińska producentka programów i seriali telewizyjnych. Jej serial “Dom nad rozlewiskiem” zawdzięcza sukces. Świat polskiego show biznesu i telewizji  zna od podszewki. Opisując go opierała się na  swoim doświadczeniu zawodowym i towarzyskim. Nie unikając przy tym humoru i wnikliwości.

Małgorzata Kalicińska jest autorką bestsellerowych powieści:” Zwyczajny facet”, “Trzymaj się Mańka”, “Ciotka Katarzyny”, serii “Rozlewisko”, “Miłość na walizkach”,

Stworzyły inspirującą i dodającą siły powieść. Pokazując w niej, że nigdy nie wolno się poddawać. Czasami jednak warto zwolnić po to, żeby nabrać dystansu i nie oszaleć. To również opowieść o tym, co trudne: jak pogodzić role żony i mamy z marzeniami o spełnieniu zawodowym, jak być dobrą przyjaciółką i siostrą,jak podtrzymać temperaturę  uczuć w długoletnim związku ?

Smaku  książce “A miało być tak pięknie” dodaje fakt, że historia Niki była inspirowana autentycznymi wydarzeniami z życia autorki. Te wszystkie analogie sprawiają, że czytelnik zastanawia się, co jest fikcją literacką? Co wspomnieniami autorki.

Powieść w stylu Kalicińskiej. O sile, jak drzemie w nas kobietach, które mimo przeciwności losu potrafią zacząć ciekawe życie.

Szkoła od autora Racool_studio - pl.freepik.com